Jak wygląda dieta u osoby w wieku 36 lat?

Dzień dobry, mam 36 lat, 158 cm wzrostu, wagę 60 kg. Praca siedziąca, ruch umiarkowany (spacery, czasem fitness) Chciałam zapytać jak powinna wyglądać dieta osoby w moim wieku i starszej? Czego już absolutnie unikać, czego jeść więcej i przede wszystkim - ile kalorii dziennie mam jeść?

Witam serdecznie,

wg wyliczeń BMI Pani waga jest prawidłowa. Przy założeniu że aktywność fizyczna jest mała zapotrzebowanie na kcal wynosi ok 1900-2000kcal. To tak z typowych wyliczeń wynika ale oczywiście nie na samych kcal zdrowe żywienie polega.
Rozumiem, że chciałaby Pani utrzymać wagę zachowując zasady racjonalnego żywienia i biorąc pod uwagę zmniejszone tempo metabolizmu, które pojawia się naturalnie wraz z wiekiem.
Żebym mogła podać zalecenia bardziej indywidualne a nie tzw "jednakowe dla wszystkich" bardzo proszę o informację
-czy ta waga wynika ze stosowania wcześniej diety (pytam z aby wykluczyć ryzyko że wcześniej był zastosowany limit kalorii i nie doprowadzić do efektu jojo)
- czy stosuje Pani leki które mogą wpłynąć na wagę, hormony
- czy musi Pani stosować jakieś ograniczenia w jadłospisie (alergie, nietolerancje pokarmowe)

pozdrawiam
Małgorzata