Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wygrać z anemią, będąc wegetarianką?

Chciałam oddać krew, lecz moje złe wyniki mi to uniemożliwiły. Od sześciu lat jestem wegetarianką, nigdy wcześniej nie cierpiałam na anemię. Jestem ciągle zmęczona i nie mogę na niczym skupić uwagi, częściej niż dotychczas mam skurcze w łydkach, ramionach, bardzo szybko się męczę. Oto wyniki mojej morfologii: RBC: 4,31; HGB: 11; HCT: 35,5; MCV: 82; MCH: 26,8; MCHC: 32,5; RDW: 15,7; PLT 381; MPV: 6,8; PCT: 0,259; PDW: 9,8 l; WBC: 10,3. Jak skutecznie walczyć z anemią, jednak bez pomocy produktów mięsnych? Czy anemia może powodować złe samopoczucie?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Niedokrwistość może wywoływać opisane objawy. Część z nich mogą wywoływać również niedobory szerszej gamy witamin i składników mineralnych. Warto byłoby wprowadzić do diety produkty mięsne, chociaż na czas wyrównania niedokrwistości.
Rezygnując z produktów zwierzęcych, należy pamiętać o suplementowaniu niektórych witamin i mikroelemnetów, a dietę planować bardzo rozważnie.

Jeśli nie jada Pani produktów mlecznych, naraża się również na niedobory cennych składników, m.in. wapnia, fosforu, witaminy D, czy witamin z grupy B. Drżenia mogą wynikać m.in. z tych niedoborów. Zanim zupełnie wykluczy Pani produkty pochodzenia zwierzecego, zachęcam do poczytania artykułow na trzech istotnych z Pani punktu widzenia portalach, do których linki podaję: abcanemia.pl/, abcdieta.pl/, abcwitaminy.pl/.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy