Jak zmienić nastawienie rodziców do mojego chłopaka?

Mam 20 lat i od niedawna mam chłopaka ale rodzice głównie mój tata nie pozwala bym się spotykała z nim codziennie albo np. kilka dni pod rząd jeśli oboje nie pracujemy. Nie wiem co mam robić i często muszę oklamywac swojego chłopaka by tylko nie podpaść swoim rodzicom choć ja mogłabym się z nim widzieć kiedy tylko mogę. Ogólnie moi rodzice na wiele mi nie pozwalają. Ogólnie o innych osobach potrafią mówić że np. ktoś tam jest w związku, że ta dziewczyna to ma chłopaka ale gdy przychodzi do tego że ich własne dzieci to spotka to już nie potrafią spojrzeć na to normalnie. Ja czasem nawet boję się o cokolwiek zapytać rodziców i często z wielu rzeczy zwyczajnie rezygnuje tylko żeby nie kłócić się z rodzicami. Jak mam sobie z tą sytuacją poradzić?

Witam panią
To normalny objaw że rodzice nie chcą dostrzec że ich dzieci dorastają, a szczególnie dotyczy to dziewczynek, ponieważ rodzice boja się ciąży i dlatego rygorystycznie podchodzą dlatego zdarzenia. najlepiej będzie jeżeli przyprowadzi Pni chłopaka do domu, najpierw opowiadając o nim kim jest czy się uczy czy pracuje, z jakiej rodziny pochodzi. W takich sytuacjach najgorsze jest kłamstwo, bo jedno małe kłamstewko pociąga następne i osoba która wchodzi w taka grę po jakimś czasie nie wie czy powiedział kłamstwo czy prawdę. Gubi się. Nie wiem czy się Pani uczy czy pracuje, czy jest Pani samodzielna czy zależna od rodziców. Bo jeżeli jest Pani zależna to ojciec dyktuje warunki jakie chce. Ale można skorzystać z pomocy babci, dziadka, poprosić aby wytłumaczyli ojcu ze Pani jest już dorosłą osoba ma Pani już lat 20, ze takie uczucia które Pani przeżywa są na porządku dziennym. Te osoby mogą być negocjatorami pomiędzy Panią a ojcem. Dobrze byłoby też przedstawić prawdziwa sytuacje chłopakowi i nieokłamywać go.