Jak zwalczyć senność podczas jazdy samochodem?

Witam, mam pytanie nie wiem dokładnie jak zacząć ale mam problem który coraz bardziej robi się dokuczliwy i niebezpieczny do sedna jadąc samochodem powyżej 15 - 30 minut robię się bardzo śpiący i nie ważne jest to że jestem wyspany i czy to jest rano czy wieczór, mieszkam w uk w tamtym roku jechałem samochodem do polski to jest około 10 godzin normalnej jazdy a ja jechałem 16 bo musiałem 6 przerw zrobić żeby po godzince się przespać , za miesiąc znowu jadę do polski samochodem a czuje że gorzej

Witam Pana
Prawdopodobnie wykształciły się i utrwaliły u Pana
pewne nawyki podczas jazdy samochodem.
Takie nawyki powstają zwykle wtedy, gdy ktoś
jeździ samochodem jako pasażer lub często podróżuje
autobusami czy pociągami.
Nastąpiło u Pani trwałe zakodowanie reakcji organizmu
na jazdę samochodem. W efekcie zasypianie podczas
każdej dłuższej podróży.
Zachęcam do podjęcia specjalnej terapii psychologicznej
skierowanej na zmianę powstałych uwarunkowań
i niepożądanych, wręcz niebezpiecznych reakcji
organizmu podczas podróży samochodem.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Bazując na tym, co Pan napisał, sugeruję zbadać sobie poziom cukru we krwi i pełną morfologię.

Należy również rozważyć wstępną konsultację z lekarzem pierwszego kontaktu.

Życzę Panu tylko dobrych wiadomości,
Irena Mielnik-Madej

Witam, senności za kierownicą nie można lekceważyć. Może to pogorszyć szybkość Pana reakcji, poziom uwagi jest również obniżony. Senność może być spowodowana monotonią w czasie drogi, mieć to związek np. z bezdechem sennym, cukrzycą, niedociśnieniem tętniczym.Proszę się skontaktować z lekarzem pierwszego kontaktu. Czy senność pojawia się tylko za kierownicą, czy również innych sytuacjach w ciągu dnia? Jedyną gwarancją nieuśnięcia to robienie przerw na odpoczynek w momencie gdy zaczyna Pan dostrzegać pierwsze objawy, jak ziewanie. Pozdrawiam serdecznie