Jaka dieta przy chorobie Lupus?

Witam serdecznie. Chcialabym zadac pytanie dotyczace choroby a wlasciwie diety dotyczacej choroby Lupus. Czy nalezy stosowac jakies szczegolne zasady...(na temat soli, miesa i warzyw wiem) ale chcialabym sie dowiedziec czegos konkretniejszego... co z czy laczyc, czego unikac. . jak komponowac swoje posilki by byly zdrowe i pelnowartosciowe? Z gory dziekuje za poswiecony czas. Pozdrawiam

Witam,
Jak do tej pory nie opracowano specjalnej diety pomagającej w Toczniu. Nie mniej jednak objawy złagodzić może uwzględnienie w d ciecie kwasów omega - 3 pochodzących m.in z tłustych ryb morskich, oleju lnianego, orzechów włoskich. Istnieją też pewne przesłanki sugerujące, że dieta oparta o eliminację nietolerowanych produktów może wyciszyć objawy choroby.