Jaka dieta przy leczeniu retinoidami?

Witam. Lecze sie retinoidami. Obciążają one wątrobe. Jaka dieta byłaby odpowiednia? I czy spożywanie 3-5 jogurtów dziennie może być szkodliwe?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, proszę zastosować dietę łatwostrawną o nieco podwyzszonej zawartości białka. 3 jogurty dziennie wystarczą resztę białka należy pokryć z innego żródła.
Pozdrawiam

Najelpeij skontaktować się z dietetykiem. Retinoidy to silnie działające leki obciążające wątrobę. Nalezy zastosowac dietę odciążającą ten organ a jednocześnie zawierającą wszystkie składniki odżywcze. Dieta musi być urozmaicona więc kilka jogurtów dziennie to zdecydowanie za dużo.