Kłótnie w domu i myśli samobójcze

Witam, jak poradzić sobie z depresją i myślami samobójczymi którą się dostało przez kłótnie z rodzicami bo juz w domu nie ma dnia spokojnego aby był dzień bez kłótni.

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Nie wiem, jaka jest Pani sytuacja życiowa, czy uczy się Pani, studiuje, pracuje, czy jest pełnoletnia i istniałaby szansa, by się Pani usamodzielniła i mieszkała sama, by mieć chwilę wytchnienia i spokoju, by nie musieć słuchać awantur i pretensji rodziców. Nie wiem też, co jest powodem, dla którego rodzice się z Panią kłócą. Czy sami prowokują konflikty, czy Pani daje im powody do konfliktów? Być może potrzebujecie psychoterapii rodzinnej, by odnaleźć wspólną płaszczyznę porozumienia? Istotne dla Pani samopoczucia i relacji z rodzicami jest również to, czy leczy się Pani, bierze leki, uczęszcza na psychoterapię indywidualną. Jeśli nie, to z całego serca zachęcam Panią do wizyty u lekarza psychiatry i psychoterapeuty, którzy pomogą Pani w walce z depresją.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam, pisze Pani o bardzo poważnych objawach w niezmiernie krótkiej formie. Bardzo trudno odnieść się szerzej do Pani problemu. To co na pewno bym proponowała, to rozważenie spotkania z psychologiem, psychoterapeutą, z którym będzie mogła Pani podzielić się wszystkimi trudnymi emocjami, które są w Pani do rodziców. Na pewno są jakieś przyczyny tych kłótni, może czasami chodzi o nieporozumienie lub niezrozumienie po obu stronach. Niemal każdy konflikt można rozwiązać albo chociaż złagodzić skutki jego wystąpienia. Jeśli sama sobie Pani z tym nie poradzi proponuję skorzystać z pomocy specjalisty. Pozdrawiam.