Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kłótnie w domu i myśli samobójcze

Witam, jak poradzić sobie z depresją i myślami samobójczymi którą się dostało przez kłótnie z rodzicami bo juz w domu nie ma dnia spokojnego aby był dzień bez kłótni.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Ryzyko samobójstwa w depresji

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Nie wiem, jaka jest Pani sytuacja życiowa, czy uczy się Pani, studiuje, pracuje, czy jest pełnoletnia i istniałaby szansa, by się Pani usamodzielniła i mieszkała sama, by mieć chwilę wytchnienia i spokoju, by nie musieć słuchać awantur i pretensji rodziców. Nie wiem też, co jest powodem, dla którego rodzice się z Panią kłócą. Czy sami prowokują konflikty, czy Pani daje im powody do konfliktów? Być może potrzebujecie psychoterapii rodzinnej, by odnaleźć wspólną płaszczyznę porozumienia? Istotne dla Pani samopoczucia i relacji z rodzicami jest również to, czy leczy się Pani, bierze leki, uczęszcza na psychoterapię indywidualną. Jeśli nie, to z całego serca zachęcam Panią do wizyty u lekarza psychiatry i psychoterapeuty, którzy pomogą Pani w walce z depresją.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0
Sylwia Osada Psycholog, Konin
45 poziom zaufania

Witam, pisze Pani o bardzo poważnych objawach w niezmiernie krótkiej formie. Bardzo trudno odnieść się szerzej do Pani problemu. To co na pewno bym proponowała, to rozważenie spotkania z psychologiem, psychoterapeutą, z którym będzie mogła Pani podzielić się wszystkimi trudnymi emocjami, które są w Pani do rodziców. Na pewno są jakieś przyczyny tych kłótni, może czasami chodzi o nieporozumienie lub niezrozumienie po obu stronach. Niemal każdy konflikt można rozwiązać albo chociaż złagodzić skutki jego wystąpienia. Jeśli sama sobie Pani z tym nie poradzi proponuję skorzystać z pomocy specjalisty. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy