Kłótnie w związku a temperament

Witam! Ja jestem temperamentna a on spokojny. Zazwyczaj udaje się nam rozwiązywać wszelkie konflikty poprzez rozmowę. Ostatnio czuję się jednak nieakceptowana. Zdarza mi się podczas kłótni unosić na co on jest bardzo wrażliwy, dlatego staram się zawsze opanowywać emocje. Jednak on reaguje źle nawet, gdy opowiadam o czymś irytującym mnie, co nie jest związane z nami. Uważa mój ton za niemiły. Pokłóciliśmy się o to. Nie jestem w stanie pozbyć się wszystkich emocji. Jak rozwiązać taki konflikt?

Można też sobie zadać pytanie, czy jest to rzeczywisty powód konfliktu, czy tylko tzw pretekst. Być może relacja partnerska z jakiegoś powodu ze strony chłopaka nie jest już tak mocna i stąd coraz więcej Pani cech jest dla niego nieakceptowalnych (szczególnie takich, z które wcześniej mu aż tak nie przeszkadzały). Warto zatem przyjrzeć się- czy konflikt jest sednem czy wierzchołkiem góry lodowej.

Dzień dobry, zachęcam do szczerej i otwartej rozmowy z chłopakiem, może się jednak okazać, że nie akceptuje on pani reakcji temperamentalnych i wtedy będziecie musieli podjąć państwo decyzję co do przyszłości waszego związku lub pracy nad sobą ( w pani przypadku pracy nad własnym temperamentem). Pozdrawiam.