Konflikt w związku a rozmowa z partnerem

Mój partner wyprowadził się 12.12br nie rozmawia o naszym zejściu się,chciał się zastanowić,przemyśleć,odpocząć,zrobić zabieg prywatnie na korekcję przegrody nosowej bo bardo chrapał co mi b.przeszkadzało.Spotykamy się bo mi pomaga w remoncie kuchni,ścian.Był u mnie na mini wigilii,nie oddał kluczy,parkował w garażu,dał na opłaty w styczniu.Nie podjął decyzji co dalej,nie chce rozmawiać o nas.Idziemy razem na sylwestra z moim dzieckiem do moich przyjaciół?Co robić?Naciskać na rozmowę czy czekać?

Być może coś, co działo się przez dłuższy czas, potrzebuje także dłuższego czasu, by zostać "naprawione". Często zmiana dzieje się powoli. Pracuje Pani nad zmiana. Świetnie to pierwszy krok. Ważne tylko, żeby w trakcie naprawiania relacji nie popełnić tego samego błędu: "chcę już". A mam wrażenie, że trochę to się dzieje- że oczekuje Pani od partnera natychmiastowej decyzji. A przecież - jak Pani pisała- właśnie z tym było mu trudno w związku.

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, porozmawiać kimś dużej, może poradzić się kogoś bliskiego. Jest to temat który jest dla Pani ważny, wciąż o nim myśli.
Pozdrawiam serdecznie