Konsekwencje spożywania chipsów

Przez większą część życia spożywałem dość regularnie (nie codziennie ale jednak) chipsy.Jednak gdy przeczytałem kilka tygodni temu o ich szkodliwości bojąc się, że spowodują chorobę nowotworową zdecydowałem się ich już więcej nie jeść. Zrobiłem też badania USG i gastroskopię, które niczego złego w tym względzie nie wykazały.Czy jeśli nie będę już jeść chipsów to te, które zjadłem wcześniej nie doprowadzą do nowotworu, czy może przez zjedzone chipsy w przeszłości za jakiś czas może to spowodować?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

chipsy mogą przyczynić się do rozwinięcia choroby nowotworowej ale nie muszą, proszę zrezygnować z jedzenia ich i regularnie badać się według zaleceń lekarza.

Pozdrawiam