Lęk o bliskich i koszmary nocne spowodowane wypadkiem syna

witam mam 27czy muj lek o bliskich i koszmary nocne mogą być spowodowane strata taty bliskiego kolegi i babci oras wypadkiem syna a jestem zdrowa i mąż tez

Witam,
pisze Pani o wielu utratach, warto byłoby się skonsultować z psychologiem, omówić Pani lęk, być może także i te straty ich znaczenie dla Pani, to bardzo ważne, bo doświadczyła Pani ich wielu i domyślam się, ze bardzo dotkliwych. Kwestia zdrowia i choroby jest być może w tej sytuacji mniej istotna. Ja odnoszę wrażenie, że w przypadku tak wielu cierpień może Pani potrzebować wsparcia. Nawet najsilniejszy człowiek w takiej sytuacji może potrzebować wsparcia. Proszę zadbać o siebie! Proszę poszukać pomocy specjalisty, bo także obiektywnie rzecz biorąc istnieje dość znaczne ryzyko (ze względu na wielość trudnych przeżyć) rozwinięcia się pewnych objawów. Z wiadomości donoszę wrażenie, że Pani stara się mocno trzymać, i wychodzi to Pani, jednak proszę mi zaufać i szukać pomocy, wsparcia, jak najbardziej ma Pani ku temu powody. Nie dobrze mogło by się stać gdyby Pani odcinała się od problemów, emocji z nimi związanych, taka postawa może być zresztą powodem pojawiania się koszmarów sennych. Proszę uwierzyć, to dobry moment na szukanie pomocy. Może być to psychoterapeuta, lekarz psychiatra, czasami i lekarz jest psychoterapeutą, jest wiele form pomocy indywidualna, grupowa. Gdyby potrzebowała Pani pomocy w znalezieniu specjalisty, mogę pomóc, proszę tylko o kontakt na maila (adres na stronie gabinetu). Pozdrawiam.

Tak, oczywiście. Objawy, które Pani opisała mogą być następstwem emocji, związanych z traumatycznymi, niespodziewanymi wydarzeniami. Proszę zadbać o siebie i skonsultować Pani objawy z lekarzem pierwszego kontaktu, psychologiem lub psychiatrą. Powodzenia!