Lęk paniczny i leczenie Hydroxyzyną 25 mg

poproszę o odpowiedz specjalistę mam lęk paniczny biore hydroxyzynę 25 mg i prapranolol w czasie paniki bo rośnie mi ciśnienie i oprucz tego biorę leki na ciśnieniemam wariujące serce co wziąć w czasie np.egzaminy skutecznego aby zadziałało natychmiast

Witam,
proszę Pani każdy lek ma swój obszar, czas działania, także czasami, skutki uboczne, Pani zażywa pewien ich koktajl, rozumiem, ze problemy leżące u podstaw tego działania są poważne, na tyle, żeby to robić. Chciałabym zwrócić jedynie Pani uwagę na to, ze leki zawsze działają nieco inaczej w zależności od osoby która je zażywa, czas oraz skutki ich działania mogą się nieco różnić osobniczo, najlepiej więc zadać to pytanie lekarzowi prowadzącemu. Trudno powiedzieć co zadziała na Panią natychmiastowo i nie przyniesie dotkliwych skutków ubocznych. Choć zrozumiała jest dla mnie kwestia chęci kontrolowania takich trudnych dla Pani sytuacji. Mogę tylko dodać, ze istnieją także inne, poza lekami sposoby radzenia sobie ze stresem, które można stosować równocześnie, warto spróbować metod psychoterapeutycznych, może Pani sama osiągnąć kontrolę nad własnym stresem. Generalnie hydroksyzyna jest lekiem bezpiecznym i często stosowanym, jego skutki na pewno sama Pani jest w stanie zauważać i kontrolować. Czasami bywa i tak, ze do leku trzeba się jakby przyzwyczaić, żeby wyczuć jego działanie, jest Pani na pewno świadoma i mądrą osobą, która jest to w stanie zrobić, starczy tylko nieco wysiłku, skupienia się nad jego działaniem, jeśli to sprawia Pani trudności może warto zgłosić się do psychoterapeuty, może z jego pomocą uda się to osiągnąć.

Witam,

proszę zwrócić się do lekarza prowadzącego (psychiatry) a także rozważyć rozpoczęcie pracy z psychoterapeutą, by nauczyć się innych sposobów radzenia sobie z napięciem.

Pozdrawiam

Hydroksyzyna jest lekiem doraźnym o bardzo szybkim okresie działania. Jest to często przepisywany lek u pacjentów z napadami paniki.
Ważne jednak, żeby oprócz działania na objawy lęku (lekami) działała Pani także na przyczyny, czyli rozpoczęła psychoterapię, która pozwoli się Pani przyjrzeć mechanizmom i źródłom lęku, a także nauczyć się bardziej adaptacyjnych form radzenia sobie.