Witam,
proszę Pani każdy lek ma swój obszar, czas działania, także czasami, skutki uboczne, Pani zażywa pewien ich koktajl, rozumiem, ze problemy leżące u podstaw tego działania są poważne, na tyle, żeby to robić. Chciałabym zwrócić jedynie Pani uwagę na to, ze leki zawsze działają nieco inaczej w zależności od osoby która je zażywa, czas oraz skutki ich działania mogą się nieco różnić osobniczo, najlepiej więc zadać to pytanie lekarzowi prowadzącemu. Trudno powiedzieć co zadziała na Panią natychmiastowo i nie przyniesie dotkliwych skutków ubocznych. Choć zrozumiała jest dla mnie kwestia chęci kontrolowania takich trudnych dla Pani sytuacji. Mogę tylko dodać, ze istnieją także inne, poza lekami sposoby radzenia sobie ze stresem, które można stosować równocześnie, warto spróbować metod psychoterapeutycznych, może Pani sama osiągnąć kontrolę nad własnym stresem. Generalnie hydroksyzyna jest lekiem bezpiecznym i często stosowanym, jego skutki na pewno sama Pani jest w stanie zauważać i kontrolować. Czasami bywa i tak, ze do leku trzeba się jakby przyzwyczaić, żeby wyczuć jego działanie, jest Pani na pewno świadoma i mądrą osobą, która jest to w stanie zrobić, starczy tylko nieco wysiłku, skupienia się nad jego działaniem, jeśli to sprawia Pani trudności może warto zgłosić się do psychoterapeuty, może z jego pomocą uda się to osiągnąć.
Witam,
proszę zwrócić się do lekarza prowadzącego (psychiatry) a także rozważyć rozpoczęcie pracy z psychoterapeutą, by nauczyć się innych sposobów radzenia sobie z napięciem.
Pozdrawiam
Zalecam włączenie psychoterapii do leczenia podstawowego.
Hydroksyzyna jest lekiem doraźnym o bardzo szybkim okresie działania. Jest to często przepisywany lek u pacjentów z napadami paniki.
Ważne jednak, żeby oprócz działania na objawy lęku (lekami) działała Pani także na przyczyny, czyli rozpoczęła psychoterapię, która pozwoli się Pani przyjrzeć mechanizmom i źródłom lęku, a także nauczyć się bardziej adaptacyjnych form radzenia sobie.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Paniczny lęk przed lotem samolotem – odpowiada Mgr Joanna Kołodziejczyk
- Jak sobie poradzić z tym niepokojem i lękiem? – odpowiada Mgr SULIMIR SZUMIELEWICZ
- Paniczny lęk przed szpitalem – odpowiada Jadwiga Broniś
- Lęk paniczny a sposoby na poradzenie sobie z nim – odpowiada Lek. Paweł Baljon
- Leczenie lęku panicznego – odpowiada Mgr Violetta Ruksza
- Jak leczyć paniczny lęk? – odpowiada Mgr Jakub Bieniecki
- Lęk o zdrowie taty po śmierci mamy – odpowiada Mgr Joanna Kołodziejczyk
- Metody radzenia sobie z lękiem – odpowiada Lek. Jan Karol Cichecki
- Jak przezwyciężyć paniczne lęki? – odpowiada mgr Anna Demarczyk
- Jak radzić sobie ze stresem i atakami paniki? – odpowiada Mgr Elżbieta Grabarczyk Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA
artykuły
Agorafobia - objawy, diagnoza, zaburzenia towarzyszące
Agorafobia (agoraphobia) to słowo pochodzące z jęz
Leczenie nerwicy - metody, leki przeciwdepresyjne, psychoterapia, domowe sposoby
Zaburzenia lękowe, inaczej nazywane nerwicami, są
Wojna w Ukrainie nasila strach. Psycholog wyjaśnia, jak radzić sobie ze stanami lękowymi
Ataki paniki, stany lękowe, myśli o końcu świata.