Lęk przed kontrolą w pracy

Witam Mam takie pytanie jak zwalczyć lęk przed kontrolą w pracy. Jestem osobą pracującą na stanowisku audytora i kilka razy w roku mam kontrolę zewnętrzną. Kilka dni przed zapowiedzianą kontrolą nie mogę nic jeść... Czuję się fatalnie. Mam biegunkę, wymioty, drgawki, pocę się, nie śpię w nocy. Nie mogę zapanować nad swoim ciałem. Co powinnam zrobić by było lepiej?

Jeśli jest to silny lęk, z bardzo wyraźnymi objawami psychosomatycznymi ale z drugiej strony nie dezorganizujący całkiem działania i myślenia to bardzo dobre efekty powinna przynieść terapia poznawczo- behawioralna. Terapeuta powinien nauczyć skutecznych technik radzenia sobie ze stresem, dodatkowo bardzo pozytywny wpływ powinien mieć biofeedback.

Witam
Pisze Pani o bardzo dużym lęku i obawie przed oceną. W Pani przypadku obawa przed oceną, krytyką powoduje liczne somatyczne dolegliwości. Doradzałabym skorzystanie z psychoterapii na której razem z psychoterapeutą będzie Pani mogła się zastanowić nad powodami swojego lęku a także nad sposobami radzenia sobie z dolegliwościami ze strony ciała. Nie spanie w nocy może wskazywać na tło depresyjne problemu.
Zapraszam na psychoterapię
pozdrawiam
Anna Suligowska

Stres i problemy z niego wynikające mogą powstawać na tysiące różnych sposobów. Rozwikływaniu takich problemów służy psychoterapia, do której Panią zachęcam.