Lęk przed pokazaniem się nago chłopakowi

Niedługo ma do mnie przyjechać chłopak .Chce z nim przeżyć swój pierwszy raz , ale sie boje .. Nie z powodu , że bd bolało czy coś tylko z powodu < rozstępów prawie na całym ciele , nie równych warg sromowych , nierównych piersi .. Boje sie , że sb pomyśli '' ale , masakra , brzydka .. ' Wiem , że on by tego nie zaakceptował , bo jest taki rozbrykany i wgl taki jakiś zawsze radosny .. Jestem gruba . ;( Prosze o pomoc ! ;c

Jeśli jednak czuje Pani, że zbliżenie z chłopakiem nie będzie dla Pani komfortowe, a on nie zaakceptuje Pani, warto się zastanowić czy decyzja o pierwszym razie jest właściwa. Może warto z nim o tym porozmawiać? Pozdrawiam!

Dzień dobry!

Zaufanie drugiemu człowiekowi, odkrycie przed nim swojej intymności, słabości, niedoskonałości - dla każdego jest ważnym (i często niełatwym) momentem. To naturalne, że podczas pierwszych kontaktów intymnych możemy odczuwać skrępowanie, niepewność. Jest jednak kilka sposobów, aby radzić sobie z tym lepiej. Pierwszy obszar - to praca nad własną samooceną. Dlaczego uważa Pani siebie za nieatrakcyjną, zakłada, że nie spodoba się Pani partnerowi? Większość kobiet zdaje sobie sprawę z asymetrii swojego ciała (nierówne piersi czy wargi sromowe są powszechne), nadwagi, niedowagi, rozstępów, blizn i innych "niedoskonałości". Mimo to jedne z nich są pewne siebie, radosne, zadowolone z siebie - a inne mają kompleksy, są nieśmiałe, niepewne, wątpią w siebie. Warto zastanowić się, jak sama może Pani sobie pomóc, aby przybliżyć się do tej pierwszej grupy? Jak zauważyć i podkreślać swoje mocne strony, a wady nauczyć się akceptować i ignorować? Drugi obszar - to potencjalny partner i jakość relacji z nim. Wspomina Pani, że chłopak jest radosny, aktywny - to zalety. Skąd więc pomysł, że miałby skrytykować Panią, odrzucić czy wyśmiać? Być może ma Pani na myśli inne jego cechy, po których może Pani podejrzewać, że np. będzie zbyt bezpośredni, jego komentarze bywają nietaktowne, przykre dla otoczenia? Obszar trzeci - wiele osób (łącznie ze specjalistami) uważa, że pierwszy stosunek seksualny powinien być poprzedzony okresem pieszczot, pocałunków, wzajemnego poznawania się z partnerem. Pomaga to przygotować się do pierwszego seksu, aby przeżyć i wspominać to wydarzenie możliwie pozytywnie. Jest to też okazja do sprawdzenia, jak partner zachowuje się oraz jak Pani czuje się w sytuacjach intymnych. Rozbierając się stopniowo, podczas kolejnych randek, będzie miała Pani okazję zaobserwować, czy jest już Pani gotowa na kolejne etapy pełnej nagości i dotyku oraz czy partner zachowuje się tak, że daje Pani poczucie bezpieczeństwa, komfort, wyraża się o Pani ciele z sympatią, czułością, radością - czy też traktuje Panią przedmiotowo, z dystansem lub krytycznie.

Pozdrawiam!

To Pani pierwszy raz a co a tym idzie - po raz pierwszy pokazuje się Pani nago przed ważną dla siebie osobą mając jednocześnie własne (podkreślę - własne) kompleksy dotyczące ciała. Nie zaskakuje więc fakt, że może czuć się Pani poddenerwowana i speszona, jednak nie będąc swoim chłopakiem może Pani nie widzieć siebie jego oczami. Być może dla niego żadna z wymienionych rzeczy nie ma większego znaczenia? Być może nawet ich nie zauważy? A nawet jeśli - może nie będzie to miało dla niego, nadal, znaczenia, ponieważ jest Pani dla niego atrakcyjną kobietą zarówno od strony fizycznej, jak i psychicznej? :)
Proszę dać sobie czas na wzajemne poznawanie siebie od strony fizycznej. Być może Pani partner też ma swoje kompleksy i dla niego sytuacja też będzie zarówno miła,jak i stresująca?