Lęk przed swoją nagością

Jestem z narzeczonym 2 lata jesteśmy swoimi pierwszymi partnerami seksualnymi. Mnie nie widział nago nikt oprócz niego nawet lekarz. On powtarzał mi często że jestem pierwszą i ostania kobieta która widziała go nago. Jakis tydzień temu widziała go nago pani doktor a ja nie mogę się z tym pogodzą. Obaj jesteśmy osobami wstydliwymi tylko przed sobą sie otworzyliśmy. Nie mogę znieść myśli że inna widziała go nago. Od tej chwili nie potrafię się z nim kochać nie chce tego nie dotknę go "tam"
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Rodzina dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rodzinie dzieci autystycznych.

Witam. Proszę myśleć, że to jednak lekarz. A co gdyby niedajboże stał się jakiś wypadek i musał by być w szpitalu ratowany. Pani tez powinna być badana u ginekologa dla własnego dobra. A sytuacja rodzenia dziecka totalnie obnażająca kobietę. Jeśli takie argumenty Panią nie przekonują to zachecam do pomocy psychologicznej bądź nawet psychoterapeutycznej w bezpośrednim kontakcie. Chyba, ze nie chodzi wcale o to, że ktoś go widział a obawia się pani kontaktu fizycznego z chłopakiem o to jets taki pretekst żeby się nie zbliżyć.
Magdalena Brabec

0

P oważny problem, wymagający szerszej diagnostyki. Zachęcam do pełnej konsultacji z seksuologiem

Psycholog posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe.
0

Trochę wygląda na to, jakby czuła się Pani zdradzona. Jakby powierzyli sobie coś Państwo, czego nie dali nikomu innemu, co było dla Was wyjątkowe i z jakiegoś powodu, gdy coś się zmieniło- dotknęło to Panią bardzo osobiście.
Warto o tym rozmawiać. Przyjrzeć się temu, co rzeczywiście tak Panią dotknęło i poruszyło. Spróbować to wyjaśnić- zarówno pomiędzy sobą w relacji, jak sobie samej.
Może tez być tak, że podobne odczucia są sygnałem trwającego już jakiegoś kryzysu czy trudności, ambiwalencji i być może warto popracować nad tym z psychologiem?

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy