Możliwość przypomnienia języka metodą hipnozy

W wieku 6-7 lat chodziłam do szkoły włoskojęzycznej. Mówiłam tam po włosku a teraz niestety prawie nic nie pamiętam. Czy możliwe jest przypomnienie języka metodą hipnozy?

Dzień dobry!

Stan hipnozy u niektórych osób częściowo zwiększa chłonność i tempo uczenia się, w tym także przypominanie sobie posiadanej już wcześniej wiedzy. Nie jest to jednak efekt zauważalny u wszystkich ludzi, ani tym bardziej efekt gwarantowany. Nauka języka obcego opiera się przede wszystkim o stały, regularny kontakt i trenowanie języka.

Zachęcam do powrotu do nauki do języka włoskiego np. w formie kursu indywidualnego lub grupowego, sięgania do włoskojęzycznego radia, telewizji, książek, audiobooków, rozmów itp. Tylko w ten sposób będzie mogła Pani ocenić, czy i w jakim tempie powraca do Pani dawna umiejętność.

Pozdrawiam!

Wszystko zależy od przyczyn niepamięci języka- jeśli był to rodzaj traumy, psychoterapia w tym hipnoza, może pomóc w odblokowaniu. Jeśli jednak przyczyną zapomnienia było po prostu nie używanie i nie ćwiczenie języka wówczas odnawiać go trzeba będzie tradycyjną metodą. Jest jednak duże prawdopodobieństwo, że ze względu na wczesne nauczenie się obcego języka, jego reedukacja będzie łatwiejsza i szybsza.