Myśli samobójcze i zaburzenia zachowania po alkoholu

Witam ostatnio pod wpływem % miałam dziwny stan, bez powodu zaczęłam płakać. Zanosiłam się jeszcze bardziej i jak bym była w transie nic do mnie nie docierało. Jeszcze uroiłam sobie, że mnie nie kocha i jest obojętny. On chciał na spokojnie porozmawiać, ale ja byłam w takim stanie, że nie dało się, dopiero jak podniósł na mnie głos. Dodam, że miałam myśli samobójcze. Martwi mnie to, podobną sytuację miałam 4 lata temu. Też chciałam zrobić sobie krzywdę, czy to normalne? Jestem tym przerażona.

Substancje psychoaktywne jak sama nazwa wskazuje mają wpływ na nasz organizm, a tym samy postrzeganie świata i siebie, często także maja wpływ na kontrole zachowania i ogólnie pojęte "hamulce" (dlatego jedni ludzie staja się po alkoholu odważni, czasem nieadekwatnie odważni, inni rozhamowują się i przestają dbać o opinie innych czy normy społeczne itp). U Pani z jakiegoś powodu to utrata kontroli związana była z poczuciem smutku, rozpaczy, "zafiksowaniem" na tym wewnętrznym stanie. Warto pomyśleć, skąd akurat ten kierunek? Czy coś jest trudnego w Pani życiu? Z czymś się Pani boryka albo jest nie do końca takie, jakie miałoby być? Może warto potraktować to jako jakąś wskazówkę? Na pewno warto także pamiętać, że zdarzają się Pani podobne reakcje i być uważnym na to w przyszłości.