Nadopiekuńcza matka i relacja z dziewczyną

Moja matka jest nadopiekuńcza!!Mam 18 lat i dziewczynę która ma 17.Możecie się państwo zdziwić ale mieszkamy od siebie 300 km,jesteśmy razem od pół roku dla nas odległość to żadna przeszkoda tylko moja matka robi mi awantury...Nie chce mnie do niej puścić i wg..Jest na prawdę strasznie nadopiekuńcza.Z moją dziewczyną codziennie rozmawiamy na skype po kilka godz,dzwonimy do siebie,czat i sms wchodzą też w grę.Co zrobić aby matka wkońcu zrozumiała że nie może mi zabraniać prawa do miłości..?

Warto zacząć od rozmowy. Formułowania komunikatów w formie ja czyli mówienia o swoich uczuciach, potrzebach i oczekiwaniach (zamiast oskarżeń czy pretensji). Warto także spytać o przyczyny jej postępowania oraz oczekiwania wobec Pana. Wspólne wypracowanie rozwiązań i możliwości, jasna komunikacja, konsekwencja w przestrzegani zobowiązań jest kluczem do dobrej relacji.

Witaj, jeśli rozmowy z mamą do tej pory nie przynosiły efektu może warto wybrać się do psychologa na wspólną konsultację? Tam, podczas spokojnej, szczerej rozmowy każde z Was będzie miało czas na wyjaśnienie sytuacji ze swojego punktu widzenia- to może pomóc oczyścić atmosferę i zacząć nowy rozdział :) pozdrawiam

Dzień dobry, zastanawiam się co ma pan na myśli pisząc o kilkugodzinnych, codziennych rozmowach z dziewczyną? Jak to się ma do pana codziennych obowiązków itd. zachęcam do rozmowy z mamą, proszę ją zapytać czego od pana oczekuje, co ją denerwuje, czego się obawia. Pozdrawiam.