Nadpobudliwość i agresja a autyzm

dobry wieczor zwracam sie z prozba udzielenia mi porady. dotyczy ona mojego 18 miesiecznego syna obawiam sie ze zauwarzam u niego objawy autyzmy jest nadpobudliwy agresywny, zna pare slow ktorymi sie tylko posluguje placze bardzo czesto wymusza placzem lubi bawic sie swoimi rekoma, nie chce jesc, w nocy wstaje 2-3 razy z placzem, choruje bardzo czesto,jezeli mu czegos nie pozwalam wpada w chisterie , nie slucha polecen. prosze o porade co mam w takiej sytuacji zrobic pozdrawiam magdalena

Proszę jak najszybciej udać się do specjalisty po poradę. Jeśli ma to być wizyta w ramach NFZ, prawdopodobnie potrzebne będzie skierowanie od pediatry. Teo typu diagnozy nie stawia się przez Internet.

Pozdrawiam!

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam Pani Magdaleno!
Przede wszystkim trzeba konsekwencji i wytoczenia granic bo dziecko najlepiej funkcjonuje wtedy gdy wie czego się od niego oczekuje i nie bedzie miało powodów by wymuszać histerią cokolwiek. Myśle też że warto skonsultować się psychologiem oraz neurologiem dziecięcym gdyż brak snu, agresja i nerwowość są niepokojące. Pomyśleć proszę również o logopedzie z uwagi na bardzo małą ilość słów wypowiadanych przez dziecko.
Pozdrawiam AM