Nękanie psychiczne przez partnera

Powiedziałam partnerowi że ma się wyprowadzić,po nękaniu mnie tel. dzień i w nocy.Jak byłam na wyjeździe kazał napisać naszemu 11 l. synowi sms o treści " ty kur** kiedy wracasz bo ja i tata za toba tęsknimy" To nie 1 taki terror psychiczny, o to że ja chce odejść posądza moja przyjaciółkę ( która jest po rozwodzie), a decyzje podjęłam ja sama. On mnie kontroluje,wczoraj dał kartę do bankomatu synowi, powiedział że może wypłacić pieniądze, bo on popełni samobójstwo. Nie wiem co mam robić?

Witam serdecznie

Powinna Pani się zgłosić do Poradni Psychologicznej dla Osób Nękanych Przemocą Psychiczną, , lub Fundacji Centrum Praw Kobiet lub zadzwonić pod tel. Stop przemocy, gdzie uzyska Pani podpowiedź co robić. Powinna Pani poprosić o wsparcie najbliższej rodziny, przyjaciół, zawiadomić otoczenie najbliższe Pani , co się dzieje w Pani życiu. W takich chwilach nękania przemocą psychiczną czy fizyczną , dobrze jest zawiadomić nawet policję. Z chłopcem 11 letnim trzeba dużo rozmawiać, on już wiele zrozumie, a partner musi sobie uświadomić , że może mieć ograniczone prawa rodzicielskie , jeśli będzie narażał syna na takie niebezpieczeństwa czy nieodpowiedzialnie się przy nim zachowywał. Powinna też być Pani z synem pod opieką jakiegoś m specjalisty terapii czy Poradni Psychologicznej.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta

Znalazła się Pani w trudnej sytuacji. Przedstawiam Pani kilka propozycji. Przede wszystkim należy jak najszybciej przerwać taki rodzaj agresji psychicznej. Jak sama Pani zauważyła, praktyka ze strony ojca bardzo źle wpływa na rozwój syna - takie sytuacje jak z SMS nie powinny mieć miejsca. Podejmowane decyzje przez Panią są tylko Pani!

Jestem zdania aby zawsze spróbować naprawić sytuację (relacje). Jeśli już jest Pani poza tym etapem (rozmową). Proszę spróbować skorzystać z pomocy Policji. Uważam, że panująca sytuacja działa ogromnie krzywdząco na wszystkich w całej rodzinie.

W razie problemu służę pomocą merytoryczną
http://psychopedagog.eu

Dzień dobry. Na obecnym etapie proszę jak najbardziej ograniczyć kontakty z partnerem. Powidomić policję oraz skontaktowac się z Niebieską Linią - tam udziela Pani dalszych informacji. Pozdrawiam.