Nie mogę zasnąć, a gdy zasypiam - budzę się w nocy, ponieważ mam koszmary. Co robić?

Mam na imię Ola, od pewnego czasu miewam problemy ze snem - nie mogę zasnąć, a gdy zasypiam, budzę się w nocy, ponieważ mam koszmary. Gdy wstaję rano, jestem zmęczona jak bym w ogóle nie spała, zaczęłam się ciąć, nie mam z kim pogadać, lecz ostatnio nauczycielka zapytała mnie co się ze mną dzieje, ale czułam, że nie mogę nic siebie wydusić - szukam pomocy, bo czasem boję się zasnąć. Nie wiem nawet co powiedzieć mamie, bo uznałaby mnie za wariatkę.

KOBIETA ponad rok temu

Witam.

Nie możesz oceniać siebie w kategorii szaleństwa. Wiele osób boryka się z lękiem i bezsennością, a spowodowane są one różnymi przyczynami. Samookaleczenie jest niekiedy wyrazem cierpienia, dlatego musisz poszukać profesjonalnej pomocy, aby pomóc sobie i zacząć normalnie żyć.
Wydaje się, że powinnaś szczerze porozmawiać z mamą i opowiedzieć jej o swoich problemach, a może okazać się dla Ciebie największym wsparciem. Poproś mamę u umówcie wizytę u psychologa, który pomoże zdiagnozować przyczynę Twoich zaburzeń i wprowadzi właściwe oddziaływania terapeutyczne. Najważniejsze byś nie zamykała się na świat i ludzi, a zaufała innym i pozwoliła sobie pomóc!

Powodzenia i pozdrawiam.