Nie umiem nie jeść

Witam. Jestem dziewczyną i mam 16 lat. Do niedawna należałam do osób, którym zaciska się żołądek ze stresu. Przez szybki tryb życia zaczęłam chudnąć, moi rodzice tym się zaniepokoili, a ja zobaczywszy, że się o mnie martwią za nic nie chciałam przytyć. Zaczęłam liczyć kalorie itd. i tak z 47 kg, które było moją stałą wagą odkąd przestałam rosnąć, czyli od 1 gimnazjum zrobiło się pod koniec 2 gimnazjum 40 kg. Jednak wszyscy zmuszali mnie do jedzenia, przez co w wakacje popadłam w bulimię, po pewnym czasie sama zaczęłam się obżerać i wymiotować i tyć. Obecnie od pół roku nie wymiotuję, nawet nie chcę do tego wracać.

Mam jednak obecnie inny problem, ponieważ nadal się objadam. Nie umiem normalnie jeść, non stop tyję, i to nie jest tak, że się głodzę i później mam napady głodu. Tylko po prostu jem chyba z 5 000 kcal dziennie, teraz ważę 60 kg, ale ciągle waga rośnie, kiedyś uważałam się za atrakcyjną, jednak teraz już tak nie jest. Nie chcę wychodzić z domu, codziennie płaczę, bo nie umiem tego opanować, po prostu muszę non stop jeść. I to nie tylko owoce i warzywa, ale potrafię zjeść słoiczek kremu czekoladowego, czy 10 cukierków. Codziennie muszę zjeść coś kalorycznego. Już nie mieszczę się w żadne spodnie. Nie wiem jak to powstrzymać. Pomocy! Dodam, że mam 167 wzrostu i od roku nie mam miesiączki, przez to że tak schudłam.

Witam serdecznie.

Twoja wypowiedź wskazuje na to, że możesz mieć zaburzenia odżywiania.
Występowanie na początku objawów anoreksji, a następnie bulimii to dość typowy scenariusz.
Zaburzenia odżywiania to potencjalnie bardzo groźne zaburzenia i konieczne jest odpowiednie leczenie.

Przyczyna tkwi w sposobie myślenia i przeżywania, a u dzieci i nastolatków częstym problemem są relacje rodzinne, dlatego często zaleca się psychoterapię rodzinną.
Jeśli chcesz odzyskać kontrolę nad jedzeniem, cieszyć się ze swojego ciała i dobrze się w nim czuć- niezbędne jest leczenie.
W tym celu powinnaś zgłosić się razem z mamą do poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży lub skonsultować u psychoterapeuty specjalizującego się w zaburzeniach odżywiania.

Problemy z odżywianiem zaczęły pochłaniać większość Twojego czasu- stale myślisz o jedzeniu, kaloriach, wadze, diecie- możesz ten czas odzyskać i ponownie cieszyć się z tego, co kiedyś sprawiało Ci przyjemność.

http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-anoreksji

Serdecznie pozdrawiam