Nie umiem odmówić - czy zerwać kontakt z kolegami?

Witam, mam poważny problem z alkoholem - chodzi o to, że nie umiem odmówić kolegom. Chodzę na siłownię i też to mi nie pomaga, nie wiem co mam zrobić, myślę, żeby zerwać z nimi kontakt, czy co? Mam 23 lata i jestem mężczyzną, ważę 82 kg.

Witam!
Zerwanie lub dalsze utrzymywanie kontaktu z kolegami, to decyzja, która należy całkowicie do Pana. Myślę, że warto natomiast skupić się na Pana problemie, jakim jest nieumiejętność odmowy.
Żeby być osobą akceptowaną przez innych, nie musi się Pan zgadzać na wszystko. Ma Pan wybór - może Pan iść z kolegami na spotkanie, co nie oznacza, że musi Pan spożywać alkohol. Warto, żeby uczył się Pan, jak mówić innym "nie".
Zachęcam do skorzystania z pomocy poradników psychologicznych, w których znajdzie Pan informacje na temat asertywności i przydatne ćwiczenia do trenowania odmowy. Warto próbować już teraz. Może Pan mówić o tym, że chodzi na siłownię i dba o zdrowie, a alkohol nie sprzyja utrzymaniu kondycji. Proszę również zastanowić się, co jest dla Pana ważne. Koledzy, jeśli im zależy na Pana towarzystwie, nie powinni Pana namawiać do picia "na siłę". A Pan nie musi się zgadzać na każdą ich propozycję.
Ma Pan wybór, bo to Pan decyduje o swoim życiu, a nie Pana koledzy.

Pozdrawiam