Nieregularne i niezdrowe posiłki a suplementacja

Szanowni Państwo, mam 30 lat i prowadzę bardzo aktywny tryb życia - sporty wyczynowe fizycznie i spory wysiłek umysłowy przy prowadzeniu własnej firmy. Niestety wiem, że odżywiam się źle - bardzo nieregularnie, brakuje warzyw i owoców, piję duże ilości kawy i palę tytoń, często "zarywam" noce, zdarza się alkohol. Czy, w jaki sposób i czym konkretnie powinienem suplementować dietę? Oczywiście rozumiem,że nie wystarczy tu zwykła suplementacja byle jakich witamin.

Sama suplementacja nie wystarczy, czasami suplementy przyswajają się w 10-15%, a witaminy czy składniki mineralne z produktów naturalnych to przyswajalność 90%! Suplementacja może pomóc, ale na chwilę. Natomiast proponowałabym zmianę nawyków żywieniowych, zwłaszcza jeśli Pan trenuje, do osiągnięcia lepszych wyników dieta jest niezbędna. Nasz organizm ma nam służyć do końca życia, a zmian, które zachodzą czasami nie da się cofnąć. Własna firma niesie za sobą poświęcenia (coś o tym wiem i tez trochę czasu poświęcam na treningi), ale co z pieniędzy jeśli zdrowia nie da się kupić? Proszę udać się do dietetyka, aby pomógł dopasować nowy plan żywieniowy z uwzględnieniem pracy zawodowej, aktywności fizycznej. Naprawdę warto!