Nieregularny czas spania

Witam, mam problem ze wstawaniem. Wcale nie porannym a nawet popołudniowym! Kwestia jest taka, że nastawiam budzik i wstaje zagasić głośniki i komórkę na drugi koniec pokoju. Wcale nie czuję się jakiś niewyspanym, a jednak kładę się z myślą, że jeszcze 5 minut. Tak się dzieje raz drugi trzeci, aż w końcu wychodzi, że śpię ze 12 godzin albo i lepiej... W tygodniu mam bardzo niereguralny plan, aczkolwiek tylko raz mam zajęcia zaczynające się po 10. W tygodniu śpię krótko i wmawiam ze odsypiam.

Pytanie czy naprawdę ma Pan motywację, żeby wstać wcześniej? Czy naprawdę Panu na tym zależy? Czy okoliczności jakoś wymagają tego od Pana, czy mógłby Pan sobie na to pozwolić bez poważnych konsekwencji?
Być może warto sobie dać po prostu przyzwolenie na dłuższe spanie w weekendy i nie zadręczanie się tym?
Zmiana jest możliwa tylko w sytuacji wewnętrznej motywacji i zaangażowania, realnej potrzeby zmiany. Może zatem warto zastanowić się po co potrzebna jest Panu zmiana, jak miałoby to wpłynąć na Pana życie, co miałby Pan na tym zyskać, a co Pan straci? Odpowiadając sobie na te pytania, będzie miał Pan szanse realnie spojrzeć na problem.