Niskie poczucie wartości i osamotnienie u 34-letniej kobiety

mam 34 lata jestem mama dwoch dziewczynek ( 3 i 4 lata ) moj problem polega na tym ze nie mam przyjaciół, koleżanek. jestem osobą lubianą, ale na pewnym etapie nie potrafie pogłębić znajomości, stwarzam dystans. moj swiat to dom i praca. zaczynam sie robić wredna nie do zniesienia czasami agresywna słownie kisze sie sama ze soba dlaczego taka jestem. chcialabym miec kogos komu moglabym wyzalic sie na meza dzieci a tak popadam w niskie poczucie wartosci i drecze wszystkich wkolo

Proszę dokonać również samoanalizy:
1. co zdarzyło się w dotychczasowych relacjach tuż przed tym, jak zaczęła się z nich Pani wycofywać (być może jakaś sytuacja wzbudzała nieświadomie jakieś doświadczenie/wspomnienie z przeszłości, które oceniała Pani jako negatywne przez co automatycznie chciała uniknąć "powtórki" w obecnej sytuacji);
2. co daje Pani satysfakcję i radość? Co robi Pani tylko i wyłacznie dla siebie? Często codzienne obowiązki tak nas przytłaczają, że zaczynają przesłaniać świat poza nimi - zapominamy o tym, co na prawdę daje nam pozytywne wzmocnienie, przez co wpadamy w stres, frustrację i napięcie;
3. Jakich ludzi chciałaby Pani spotykać - o jakich zainteresowaniach, cechach itd. Być może do tej pory nie spotkała Pani osoby, która mogłaby mieć miano "przyjaciela".
4. Pomyśleć w jakich miejscach może Pani spotkać taki typ osób; co może dać im od siebie i czego może oczekiwać od nich.

To tylko kilka obszarów, które warto aby Pani przemyślała. Myślę,że wnioski z niektórych mogą nawet Panią zaskoczyć. Jednakże mimo wszystko polecam wybrać się również do specjalisty, z którym zgłębicie problem i wyznaczycie konkretne kroki ku zmianie. Powodzenia!