Nocne wstawanie i podjadanie przez tatę

Tata wstaje codziennie w nocy i robi sobie jedzenie, kiedyś wstał i zaczął wybierać się do pracy albo w nocy chciał robić śniadanie mamie, raz prawie wziął poranną porcje tabletek, dobrze że to zauważyłam . Dzieje się to ok, godzinę po tym jak się położy spać. Gdy mu zwrócę uwagę to jest wściekły. Co zrobić żeby spał spokojnie bez nocnego żerowania?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Z tego, co zrozumiałam to Twój tata wstaje około godziny po tym, jak położy się spać i wydaje mu się, że już jest poranek (chce szykować śniadanie i brać poranne leki). Wydaje mi się więc, że problemem nie jest "noce żerowanie" ale raczej zaburzenia snu. Warto byłoby, gdyby Twój tata skonsultował się więc z lekarzem.
Pozdrawiam

Raczej warto sobie zadać pytanie, co jest przyczyna tych nocnych pobudek?
Problem nie leży w samym jedzeniu, ale raczej w dezorientacji w czasie.
Zachęcam do kontaktu z lekarzem na początek pierwszego kontaktu, potem (zależnie od zaleceń) psychiatrą. Może to być oznaką poważniejszych zaburzeń albo zaczynającej się choroby. Złość taty tez świadczy o tym, ze trudno mu sobie z tym poradzić, nie rozumie co się dzieje, boi się tego itp.