Odchudzanie a astma i łuszczyca

Witam, Właśnie rozpoczynam odchudzanie. Chcę zejść z wagi 51 do 45kg. Chciałabym się dowiedzieć, ile gramów białka powinnam dziennie spożywać, żeby zapobiec utracie mięśni? Dodam, że nie ćwiczę, prowadzę siedzący tryb życia. Choruje na astmę i łuszczycę.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

W diecie odchudzającej powinna byc odpowiednia ilosc białka jak i weglowodanów, przed utratą masy mięsniowej zabezpiecza aktywnosc fizyczna, proszę się skontaktowac z pobliskim gabinetem w celu ułożenia zbilansowanej diety.
Zalecana minimalna ilośc białka to 1 gram na kilogram masy.

Pozdrawiam