Odchudzanie i wisząca skóra

Ważyłem 94 kilogramy, przez 2,5 miesiąca chodziłem na siłownię, minimum 2 razy dziennie, ćwicząc: 10 minut bieżnia, 45 ćwiczenia siłowe, 90 minut bieżnia, 10 minut basenu. Udało się zrzucić 10 kilogramów. Mam dietę 1500 kalorii, ale dojadam czasami coś, żeby było około 2000 kalorii. Od 5 dni ćwiczę dużo intensywniej: 10 minut bieżni na rozgrzewkę, 40 minut ćwiczeń siłowych (9 stacji na różne partie ciała - 3 serie po 15 powtórzeń). 120 minut bieżni (6,5 km/h) z czytaniem książki, 60 basenów po 20 metrów, do tego dieta 1500 kalorii + dodatkowy posiłek, około 500 kalorii. Ważę obecnie 81,3 kg. W ciągu ilu Państwa zdaniem zrzucę brzuch i dojdę do około 74 kilogramów? Czy jest szansa, abym zrzucał więcej niż 1 kilogram tygodniowo i budował masę? Mam 26 lat. Drugie pytanie dotyczy wiszącej skory. Czy przy takim wysiłku fizycznym, jest możliwe, że będzie wisiała mi skora na brzuchu, czy przy spalaniu jest przez chód, nie muszę się tego obawiać? Proszę o odp.
26 LAT ponad rok temu

Witam,

Wisząca skóra pojawia się, gdy redukcja masy ciała przebiega za szybko.
Optymalne tempo odchudzania to 1kg/tydzień.
Ćwiczenia powinny zapobiec nieestetycznym zmianom struktury skóry.
Może Pan dodatkowo stosować kremy ujędrniające, masaże i ciepło-zimne natryski.
Te wszystkie zabiegi poprawiają kondycję skóry.

Nie podał Pan wzrostu, stąd nie wiem, czy Pana masa ciała jest prawidłowa/do jakiej masy powinien Pan dążyć.
Myślę, że przy tak intensywnym trybie życia, 2000 kcal, to absolutne minimum.
Nie napisał Pan, czy robi sobie przerwy w treningach.
Myślę, żę potrzebny jest Panu także czas na regenerację.
Warto także wykonywać badania lekarskie co jakiś czas.
Jeśli stosuje Pan np. dietę wysokobiałkową przez długi czas, nerki zmuszone są do intensywniejszej, niż zwykle pracy.

Pozdrawiam