Oddychanie przy pomocy przepony

Witam, ostatnio się dowiedziałem jak ważne jest oddychanie przeponowe. Naczytałem się dużo, ale nie mogę odnaleźć odpowiedzi na jedno, dla mnie zasadnicze pytanie. Czy takie oddychanie powinno się stosować cały czas? Na co dzień? Zamiast oddychania normalnego, przez płuca? Czy jedynie w sytuacjach nerwowych/wysiłku fizycznego/wysiłku psychcznego/podczas mowy. Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Witam. Zaleca się, aby stosować taki sposób oddychania na codzień. Systematyczny trening doprowadzi do tego, ze taki sposób oddychania "wejdzie Panu w krew" w związku z czym będzie to dla Pana naturalny proces którego nie trzeba kontrolować.