Odpowiednia dieta dla ektomorfika

Witam prosiłbym o jakieś wzkazówki rady na temat diety dla ektomorfika gdyż zjadam 5000kcl i ledwo cos wskoczy na wadze . Może nie jem zbyt czysto ma to znaczenie ? Unikam fast-foodow ale jem duzo makaronu bialego ryzu platki czekoladowe . Proszę o potraktowanie sprawy poważnie i nie pisać mi o dietetykach i lekarzach ponieważ mnie na to nie stać

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli prowadzi Pan taka dietę i nie rezultatów to konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza rodzinnego. Po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Sądzę że konieczne będzie wykonanie konsultacji endokrynologa.