Omega-3 w oleju rzepakowym

Witam, mam pytanie czy olej kujawski(rzepakowy) z pierwszego tłoczenia tłoczony na zimno ma rzeczywiście dużo omega3 i jest ich dobrym źródłem? nie raz słyszałem że rzepakowy jest świetnym źródłem omega3, czy kujawski nim jest czy chodzi o jakiś inny olej rzepakowy? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Jako źródło kwasów omega-3 polecam olej lniany, spożywany wyłącznie na zimno. Kwasy te są bardzo wrażliwe na działanie temperatury i światła. Najlepiej kupować olej w małych ciemnych butelkach, przechowywać w lodówce i spożywać w ciągu 2 miesięcy.