Opieka nad dziećmi a molestowanie psychiczne przez matkę

jeśli matka steruje dziećmi , czyli molestuje je psychicznie , wobec uczuć i doznań wobec ojca , jesteśmy w sprawie o zabezpieczenie dzieci , czy moge je zabrać do siebie, jest opinia psychologa biegłego sądowęgo psychologa ?

To trudna sytuacja.
Nawet jeśli matka dzieci jest dla nich "toksyczna", to wciąż łączy je z nią silna więź (im młodsze, tym silniejsza). Dzieci mogą nawet mieć Panu za złe, jeżeli ograniczy Pan ich kontakty z matk, mimo Pana dobrych intencji.
Niezależnie od opinii biegłego, zachęcałabym do konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą. Może Pan udać się sam, z dziećmi, a najlepiej (choć wydaje się mało prawdopodobne) również z ich matką. Jeżeli dzieci są już większe (co najmniej w okresie przedszkolnym) i świadome tego, co się wokół nich dzieje, mogą także skorzystać z możliwości wypowiedzenia swoich uczuć i myśli.
Niezależnie od rozstrzygnięć co do opieki, dzieci powinny być objęte opieką psychologiczną. Panu również ją polecam.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Witam,
o zabraniu musi zadecydować sąd.Psycholog jest powołany wyłacznie do tego,by odpowiedzieć na konkretne pytania sądu,nie jest jednak instytucją decydująca w danej sprawie.