Opóźniony rozwój mowy i dziwne zachowanie u 4,5-latka

moj 4,5 letni kuzyn nadal nie mowi,jedynie taki belkot,nie reaguje na proste jak bylo w przedszkolu,co jadl i takie tam,zyje w swoim swiecie,godzinami spedza czas u siebie w pokoju,taki nieobecny,mieszkamy w irlandii i tutejsi lekarze uwazaja,ze wszystko jest ok,ale na pierwszy rzut oka widac ,ze chlopiec jest opozniony w stosunku do rowiesnikow jak i mlodszych dzieci, najgorsze,ze rodzice niczego nie zauwazaja

Jeśli rodzice niczego nie zauważają, to warto polecić im książki o prawidłowym rozwoju dzieci. I zachęcić do konsultacji w Polsce u neurologa dziecięcego.

Witam. Jeśli dziecko nie mówi, nie reaguje na mowę, żyje w swoim świecie - są to bardzo niepokojące symptomy. Dziecko nie rozwija się prawidłowo. Konieczna jest pomoc dziecku. Proszę porozmawiać z rodzicami dziecka, może udałoby się zdiagnozować malca w Polsce, jeśli w Irlandii specjaliści nie zauważają problemu.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/