Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Opóźniony rozwój mowy i dziwne zachowanie u 4,5-latka

moj 4,5 letni kuzyn nadal nie mowi,jedynie taki belkot,nie reaguje na proste jak bylo w przedszkolu,co jadl i takie tam,zyje w swoim swiecie,godzinami spedza czas u siebie w pokoju,taki nieobecny,mieszkamy w irlandii i tutejsi lekarze uwazaja,ze wszystko jest ok,ale na pierwszy rzut oka widac ,ze chlopiec jest opozniony w stosunku do rowiesnikow jak i mlodszych dzieci, najgorsze,ze rodzice niczego nie zauwazaja
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Problem depresji w medycynie paliatywnej

Jeśli rodzice niczego nie zauważają, to warto polecić im książki o prawidłowym rozwoju dzieci. I zachęcić do konsultacji w Polsce u neurologa dziecięcego.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0

Witam. Jeśli dziecko nie mówi, nie reaguje na mowę, żyje w swoim świecie - są to bardzo niepokojące symptomy. Dziecko nie rozwija się prawidłowo. Konieczna jest pomoc dziecku. Proszę porozmawiać z rodzicami dziecka, może udałoby się zdiagnozować malca w Polsce, jeśli w Irlandii specjaliści nie zauważają problemu.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy