Osłabienie i senność po dłuższym śnie

Dlaczego , gdy dłużej śpie jestem obolały,słaby i śpiący,a gdy krócej śpie czuje sie znacznie lepiej.Jem dużo i pije dużo wody więc raczej odwodniony nie moge być.

Dzień dobry!

Istnieje optymalna ilość snu, która najlepiej sprzyja naszemu zdrowiu i samopoczuciu. Niekorzystne może być zarówno skracanie, jak i nadmierne wydłużanie tego czasu.

Pozdrawiam!

Czasem nie tylko długość snu ma znaczenie, ale moment wybudzenia (np. gwałtowne wybudzenie się budzikiem z fazy głębokiego snu może owocować poczuciem zmęczenia większym niż w sytuacji nawet wcześniejszego, ale wybudzenia w fazie najpłytszej snu. Pełny "cykl senny" trwa około 1,5 godziny i w przeciągu nocy każdy człowiek przechodzi kilka "cykli"). Dodatkowo pora położenia się na spoczynek, a także wcześniejsza aktywność może mieć znaczenie.
Warto przyjrzeć się zatem uważnie, kiedy czuje się Pan zmęczony i spróbować wprowadzić modyfikacje.