Paraliżujący strach przed nowymi miejscami i ludźmi

po kilku latach nie leczony problem powrocil i to ze zdwojona siła. Odczuwam paralizujacy strach przed nowymi miejscami ludzmi sytuacjami. odizolowałem sie całkowicie od swiata zyje w całkowitej samotni. moje najwieksze marzenie to zatrzymac czas tak zeby nie nadeszło jutro lub tak poprostu zasnac i juz sie nie obudzic co robic !!!!!!!!!!! pomocy

Witam
proszę dać sobie szansę i natychmiast pójść do lekarza psychiatry! Odpowiednio dobrane leki powinny przynieść zmianę Pana samopoczucia już po około 2 tygodniach jeżeli nie szybciej. Gdyby do tego dołączył Pan psychoterapię to pojawiłaby się możliwość zupełnie normalnego funkcjonowania w dłuższej perspektywie czasowej. Naprawdę warto, jest Pan młodym człowiekiem, całe życie przed Panem a w nim wiele ciekawych zdarzeń, wspaniałych chwil, różnorodnych możliwości.
Zachęcam.
Edyta Kołodziej Szmid

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Koniecznie trzeba odwiedzić psychoterapeutę i nie pozostawać samemu z tym problemem. bo sam nie minie a może tylko się pogłębiać. Sam sobie z tym nie poradzisz. Jeśli stan Twój nie pozwala Ci funkcjonować normalnie, radzę też udać się do psychiatry i zastosować też farmakoterapię. Najlepiej jest jednak połączyć oba sposoby, psychoterapię i farmakoterapię. To będzie najskuteczniejszy sposób leczenia tego zaburzenia
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Agata Dusza

Witam
nie leczone zaburzenia lękowe nawet jeśli mijają samoczynnie, to tak jak w Pana przypadku mogą powrócić często w jeszcze większym natężeniu. Sugerowałabym, żeby zdecydował się Pan na psychoterapię jest to najlepszy sposób leczenia wymaga jednak od osoby zainteresowanej determinacji i współpracy z psychoterapeutą.
pozdrawiam
Ludmiła Kulikowska Kubiak.
( psychoterapeutka)

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
tak jak słusznie Pan zauważył nierozwiązane problemy wracają. Zaburzenie lękowe mogą w znacznym stopniu ograniczać funkcjonowanie i izolować od świata i ludzi. Myślę, że to dobry moment żeby zdobyć się na rozmowę i rozpocząć terapię, tak by uporać się z "powracającym problemem".
Z serdecznymi pozdrowieniami
Monika Prus

Mgr Beata Szymik Psycholog, Zabrze

Pana wypowiedz niesie w sobie bardzo dużo cierpienia. Może warto w końcu zająć się leczeniem swoich problemów. Jak już pan doświadczył przeczekiwanie ich nie działa. Pierwszy krok jest trudny, czasem najtrudniejszy, ale warto walczyć o swoje życie. Proszę udać się np. do Poradni Zdrowai Psychicznego