Płaczę po stosunku

Mam 24 lata, współżyję ze swoim chłopakiem od 4 lat, zawsze wszystko było, ok, ale już od jakiegoś czasu mam problemy ze współżyciem. Ciężko mnie namówić na seks, a znów po nim napływają mi łzy do oczu z nie wiadomego powodu, zaraz muszę zmuszać się do myślenia o czymś innym, by nie płakać.
24 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Proponowałabym, aby zastanowiła się Pani, czy ostatnio nie towarzyszyły Pani sytuacje stresowe, które mogłyby wpłynąć na funkcjonowanie. Proszę również zaobserwować, czy przykre emocje mają związek tylko i wyłącznie z intymnością i seksem, czy również pojawiają się w innych sytuacjach.
Jeżeli ograniczają się tylko i wyłącznie do współżycia to zachęcałabym do rozmowy z partnerem i analizy tego, czego się Pani obawia współżyjąc. Również warto rozważyć wizytę u psychologa, z którym będzie mogła Pani popracować nad swoimi emocjami. Być może towarzyszą Pani lęki, które uruchamiają si podczas współżycia (np. obawa przed zajściem w ciążę itp.).
Trudno postawić diagnozę za pomocą Internetu, dlatego jeżeli problem będzie się przedłużał to zachęcam do kontaktu bezpośredniego z psychologiem.
Pozdrawiam