Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Płaczliwość i wrażliwość u nastolatki

Czy to normalne, że często płaczę? Jestem dziewczyną, mam 17 lat. Niektórzy z moich znajomych nie pamiętają, kiedy ostatni raz zdarzyło im się płakać. Ja za to robię to kilka razy w tygodniu. Raczej każdy film potrafi doprowadzić mnie do łez. Wystarczy jedna smutna scena. Płaczę też jak jestem strasznie zmęczona. Często chce mi się płakać jak słyszę ostre słowa w domu. Próbuję tego nie robić, bo czuję się jak małe dziecko. Chciałabym to jakoś powstrzymać. Jestem strasznie wrażliwa.
KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Przywiązywanie wagi do cudzych opinii

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Wzmożona płaczliwość może być objawem zaburzeń hormonalnych czy stanów depresyjnych. Niekiedy płaczliwość doskwiera dziewczętom w okresie dojrzewania, stają się one bardziej wrażliwe i niestabilne emocjonalnie. Czasami jednak płaczliwość nie musi świadczyć o niczym niepokojącym. Po prostu jesteś wrażliwa emocjonalnie i reagujesz płaczem na nawet najdrobniejsze bodźce, jak wzruszająca scena w filmie czy podniesiony ton głosu. Jeżeli Twojej płaczliwości nie towarzyszą żadne inne objawy depresji, jak niska samoocena, poczucie winy, poczucie bezwartościowości, przygnębienie, smutek, unikanie towarzystwa, problemy ze snem itp., to raczej nie ma powodów do niepokoju.
Pozdrawiam!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Witam Cię Serdecznie,

Porozmawiaj, proszę na ten temat ze swoją Mamą, by Mama wsparła Cię, by wspólnie zadecydować o konsultacji psychologicznej w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Z przesłaniem tylko dobrego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy