Plan treningowy na wzmocnienie mięśni ciała

Mam 18 lat i chciałbym zacząć trening na siłowni i wzmocnić siłę mięśni i wyrzeźbic ciało. Jaki plan treningowy?? I jaka dietę??

Witam Panią,

Podaje Pani zbyt mało informacji na swój temat aby dobrać zarówno plan treningowy jak i dietę. Proszę udać się do trenera i dietetyka a oni profesjonalnie zajmą się sprawą.
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk