Po jakim czasie zażywania nikotyny może nastąpić uzależnienie?

Po jakim czasie zażywania nikotyny może nastąpić uzależnienie? Czy jest to zbyt indywidualna kwestia aby orientacyjnie określić czas? Jeżeli by ją cyklować to czy wówczas zmniejszymy prawdopodobieństwo uzależnienia? Jeżeli tak to w jak długich cyklach i ile między nimi przerwy?

Uzależnienie fizyczne (chemiczne) od nikotyny jest stosunkowo niewielkie w porównaniu do uzależnienia psychicznego. A tempo uzależniania psychicznego, jak i radzenia sobie z nim zależne jest od struktury osobowości, motywacji i zaangażowania samego zainteresowanego. Podsumowując- trudno konkretnie określić czas, na pewno jednak nie następuje ono po kilku użyciach.

Mgr Magdalena Golicz

Czas uzależnienia chyba nie jest możliwy do ustalenia. Wiadomo, że palenie jest powodem wielu chorób płuc i nowotworów. Może nie warto myśleć co zrobić by się nie uzależnić, a bardziej zadbać o swoje zdrowie i nie palić. To daje Panu pewność że nie uzależni się Pan od nikotyny.