Porcje jedzenia przy diecie 2000 kcal

Mam pytanie, ile powinnam ważyć, albo jakiej wielkości być porcja piersi z kurczaka + warzywo, przy normalnej diecie 2000kcal? Mam straszny problem z porcjami, czy możecie mi odpowiedzieć? Z góry bardzo dziękuję;)

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Mgr Anna Czyż Dietetyk, Bydgoszcz

Przy dobrze zbilansowanej diecie 2000 kcal, pierś z kurczaka z samym warzywem może okazać się zbyt małą porcją. Czy w diecie są również węglowodany (np. na I i II śniadanie)?. Taki posiłek mięsno-warzywny idealny jest na kolację (ok 250-350kcal):np. 150g piersi + 150g warzyw + łyżka oliwy + łyżka nasion słonecznika. Jest to duża ilość białka w jednym posiłku i może być obecna tylko w kolacji, w pozostałych posiłkach białko można uzupełniać w umiarkowanych ilościach ze zbożami, nasionami, nabiałem.