Postanowienie o zmianie życia

Witam. Bardzo proszę o odpowiedź gdzie zrobiłam bląd w swoim postanowieniu zmiany życia. Jestem mężatką z 16 lat stażem. Miałam przemocowy dom rodzinny i takież małżeństwo. Teraz po terapii wiem co spowodowało ze znalazłąm się w takiej sytuacji. Wysłałam też dzieci na terapię. Podjełam pracę chociaż cięzko mi ją utrzymać bo raz dzieci chorowały, raz natłok zajęć związanych z szukaniem pomocy psychologów terapeutów , dowozenie dzieci, neutalizacja konfiktów i agresji dzieci. Moj mąż jest pasywny

Witam. Dlaczego się Pani obwinia? Każda zmiana którą wprowadzamy w nasze życie niesie ze sobą stres, konsekwencje pozytywne, czasem negatywne. Pani podjęła postanowienie zmiany obecnego życia tak aby było lepsze. Podziwiam Panią za ten krok bo myślę, że było to niełatwa decyzja w Pani sytuacji. Świetnie że podjęła Pani terapię, zapisała na nią dzieci. Początki są trudne, szczególnie kiedy sami musimy pokonywać trudności, ale to dobry krok w kierunku poprawy życia. Proszę się nie zniechęcać, kontynuować terapię, starać się tak zorganizować życie domowe, żeby utrzymać pracę. Proszę się zastanowić czy jest ktoś taki w gronie rodziny czy znajomych kto mógłby pomóc Pani w opiece nad dziećmi. Życzę powodzenia i dużo sił. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Nie za bardzo rozumiem, dlaczego określa Pani swoje DOKONANIA mianem błędu.
Pani chęć zmiany/działania nie oznacza, że partner będzie chciał Pani w tym towarzyszyć.