W podobnej sytuacji zalecałabym spotkanie z psychologiem i przyjrzenie się rzeczywistym źródłom problemu (być może są to zaburzenia osobowości?). Diagnostyka pozwoli na podjęcie decyzji dotyczących radzenia sobie/leczenia.
Dzień dobry.
Potrzeba nieustannego zwracania na siebie uwagi może być np. wynikiem niezaspokojenia potrzeby uwagi i bliskości w dzieciństwie, dlatego sugerowałbym konsultację psychologiczną i podjęcie terapii.
Pozdrawiam.
Dzień dobry,
Jeżeli CHCE Pani zmienić swój sposób przeżywania / funkcjonowania to warto zastanowić się nad podjęciem psychoterapii (np.: w PZP, prywatnie).
Potrzeba uwagi to potrzeba dowartosciowania sie. Niskie poczucie wlasnej wartosci zawsze ma zwiazek z depresja. Prosze udac sie na konsultacje do psychologa, by przyjrzec sie problemowi i ustalic jak mu zaradzic.
Powodzenia.
Co Pani ma z takiego zachowania? Jakie korzyści? Jeżeli same straty to należy w bezpiecznym miejscu, jakim jest gabinet terapeutyczny, zastanowić się co takiego wydarzyło się, że tak zaczęła się Pani zachowywać? Jeżeli nie będzie Pani potrafiła wskazać takiego momentu, trzeba się zastanowić nad badaniami neurologicznymi na co wskazuje Pani świadomość złego zachowania i w następstwie złego samopoczucia.
Pozdrawiam.
Dzień dobry, jeżeli stan ten utrzymuje się od dłuższego czasu i utrudnia funkcjonowanie pani i bliskim zalecam przeprowadzenie diagnozy u psychologa - psychoterapeuty. W zależności od przyczyn pani stanu zaleci on dalsze kroki postępowania, prawdopodobnie podjęcie psychoterapii. Pozdrawiam.
Witam Panią
Jak długo towarzyszy Pani taki stan? Być może wydarzyło się w Pani życiu coś, co spowodowało, że nagle zrobiła się Pani „wredna i okropna dla ludzi”, być może jest jakaś konkretna przyczyna takiego zachowania? To naturalne, że gdy zachowamy się wobec innych niezgodnie z naszymi wewnętrznymi standardami, nasze samopoczucie się obniży i nie musi to oznaczać depresji.
Wygląda na to, że w Pani relacje z innymi ludźmi wkrada się dużo nerwowości. Czy próbowała Pani technik medytacyjnych? Może być to dobry sposób na wewnętrzne wyciszenie się, zrobienie w głowie przestrzeni na poszukanie odpowiedzi: czego od życia chcę, o co mi chodzi i jak mogę to osiągnąć? Może się okazać, że pomoc specjalisty nie będzie konieczna.
Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Czy stan depresyjny jest groźny? – odpowiada Dr Ewa Bujoczek
- Zmęczenie a stany depresyjne – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Stany depresyjne, płacz i myśli samobójcze a odczuwanie potrzeby psychoterapii – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Jak leczyć stany depresyjne? – odpowiada Mgr Hanna Markiewicz
- Brak zadowolenia ze swojego życia a depresja – odpowiada Mgr Magdalena Brabec
- Obojętność w stosunku do dziecka – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Przygnębienie i stany depresyjne a problemy w związku – odpowiada Mgr Kamila Drozd
- Jakie zbadać hormony przy objawach depresyjnych? – odpowiada mgr Anna Demarczyk
- Jak oduczyć się potrzeby aprobaty innych ludzi? – odpowiada Mgr Irena Mielnik - Madej
- Stany depresyjne u nastolatki – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
artykuły
Depresja u dzieci - objawy, przebieg, leczenie
Zwykle termin „depresja" kojarzy się z dorosłymi,
Wywiad z Dorotą Gromnicką, autorką książki "Depresja. Jak pomóc sobie i bliskim"
Czym jest depresja? Jak sobie z nią radzić? Czy mo
Introspekcja - co to jest i na czym polega
Introspekcja jest procesem psychologicznym, którym