Powiedzieć jej co czuję, czy poczekać, aż minie?

Witam, mam pewien problem z bliską znajomą. Znamy się od ok. 4 lat, utrzymujemy ze sobą bliski kontakt, generalnie świetnie się dogadujemy. Od około roku, może trochę dłużej, zacząłem się nią zdecydowanie bardziej interesować.

Na początku nawet chciałem walczyć z tym uczuciem, liczyłem, że przejdzie, ale minął rok i nic się nie zmienia. Może nawet się zmienia, ale w drugą stronę, tzn. jeszcze się nasila. Nawet próbowałem z nią porozmawiać o tym, ale jakoś nie mogłem się przemóc. Mam 21 lat i generalnie nie mam problemów w kontaktach z kobietami.

Już totalnie nie wiem co robić, czy powiedzieć jej wprost co do niej czuję, narażając naszą znajomość, czy też może zrobić to w jakiś inny, bardziej subtelny sposób (tylko jaki), czy też w ogóle dać sobie z tym spokój, nadal się męcząc i tłumiąc to w sobie licząc, że kiedyś minie?

Witam!

Znacie się już długo i dlatego warto porozmawiać wprost o swoich uczuciach. Jeśli będziesz to tłumił w sobie, wtedy będzie tylko gorzej, sam będziesz czuł się źle. Ona natomiast z czasem i tak zacznie coś podejrzewać.

Myślę, że powinieneś zebrać się na odwagę i opowiedzieć jej o tym, co do niej czujesz. Wtedy będziesz mógł także poznać jej zdanie na temat Twojej osoby i tego, co ona czuje.

Wspólnie będziecie mogli zadecydować, jak chcecie, żeby Wasza relacja dalej wyglądała. Jeśli z nią nie porozmawiasz, to nie dowiesz się, co ona czuje. Wtedy sytuacja stanie się jasna, a Ty będziesz wiedział, co robić dalej.

Pozdrawiam