Preparaty wzmacniające przy diecie eliminacyjnej

Bardzo prosze o pomoc w wyborze preparatu wzmacniającego.Jestem od trzech miesięcy na diecie eliminacyjnej z powodu nietolerancji glutenu ,fruktozy i laktozy,oraz na diecie przeciwgrzybiczej.Preparaty o ,kóre pytam to: 1.Orthomol immunpro 2.Nutrivi drink peptydowy.

Witam serdecznie,

Jeśli dieta eliminacyjna została zalecona przez lekarza należy skonsultować się bezpośrednio z dietetykiem, ponieważ taka ilość eliminowanych produktów spożywczych ze względu na nietolerancję może doprowadzić do powstania niedoborów pokarmowych. Z tego powodu Pani dieta powinna zostać ułożona przez dietetyka, który wykluczy produkty niewskazane, a jednocześnie zadba o to, aby żadnego składnika nie zabrakło. Preparaty o których Pani wspomniała Orthomol immunpro zawiera fruktany w ilości 2 g na tabletkę, co przy nietolerancji fruktozy jest zbyt dużą ilością (zalecane spożycie to około 0,5 g na jeden posiłek). Z kolei drugi preparat jest przeznaczony dla osób chcących zadbać o kości, skórę i regenerację komórek mięśniowych. Uważam, że powinna zacząć Pani od dobrze zbilansowanej diety i ewentualnie mogłaby wprowadzić drugi preparat w celu wzmocnienie kośćca, ale jeśli chodzi o wzmocnienie przewodu pokarmowego należy poszukać preparatu bez fruktanów.

Zapraszam także na stronę www.kalorynka.pl

Pozdrawiam serdecznie,
mgr dietetyk
A. Erdmann