Problem z bliskością w aktualnym związku

Witam. Chodzi o to,ze nie mogę się przemóc aby zbliżyć się do chłopaka.W jakikolwiek sposób, nawet przytulanie mnie denerwuje.Nie zam powodu takiego mojego zachowania.Z poprzednim chłopakiem nie było problemu z przytulaniem,seksem ani inną formą bliskości.Chodzi o poprzedniego partnera?Wiążąc się z obecnym czułam jeszcze coś do poprzedniego.Teraz na pewno jeszcze nie jest to miłość ale mówię sobie,że to przyjdzie z czasem. Wszystko się układa pozostaje tylko kwestia bliskości. Mam 22lata on 25.

Szanowna Pani, na pytanie które Pani zadała nie jest łatwo odpowiedzieć ze względu na małą ilość informacji o Państwa związku. Warto byłoby przyjrzeć się jego poszczególnym aspektom. Porusza Pani kwestię poprzedniego związku, być może jeszcze emocjonalnie go Pani nie zamknęła. Nie dała sobie czasu na zakończenie jakiego etapu przed wejściem w nowy. I to jest przyczyna problemu. Może wszystko potoczyło się zbyt szybko i nie jest Pani na to jeszcze gotowa? Zachęcałabym Panią żeby pójść do psychologa i przyjrzeć się Pani trudnościom, znaleźć ich przyczynę, aby poczuć się lepiej. Serdecznie Panią pozdrawiam i życzę powodzenia.

Dzień dobry,
Bliskość emocjonalna i fizyczna jest ważna dla powodzenia związku. Jeśli nie zamknęła Pani poprzedniego związku, możliwe, że emocjonalnie wciąż Pani w nim jest. I trudno się teraz przytulać do nowego partnera, skoro myśli krążą wokół poprzedniego. To tak jakby Pani była mentalnie w dwóch związkach.

Możliwe, że uczucie do obecnego partnera przyjdzie z czasem, jednak zachęcam, by spróbowała Pani zamknąć poprzedni rozdział. Czasem potrzeba jakiegoś symbolicznego zakończenia - wyrzucenia wspólnego zdjęcia. Czasem trzeba powiedzieć tej osobie, to co zostało niewypowiedziane, a wciąż dusi. Czasem warto się nawet spotkać i pożegnać, a czasem trzeba uciąć regularny kontakt. To zależy od tego, jakie teraz są Pani relacje z poprzednim partnerem. I czy w ogóle chce Pani ten rozdział zamknąć?
Życzę Pani poukładania tych spraw. Pozdrawiam!

Tak się często zdarza gdy poprzednie związki skończyły się boleśnie. Gdy nabierze Pani większego zaufania do aktualnego partnera na pewno problemy z bliskością miną. Jeżeli chce Pani to przyspieszyć polecam psychoterapię.
Pozdrawiam

Witam Panią,

proszę sobie odpowiedzieć, czego Pani oczekuje po obecnym związku, na czym Pani zależy. Napisała Pani, że wiążąc się z obecnym partnerem, nie zakończyła Pani tak naprawdę poprzedniej relacji. Czy teraz już to się zmieniło? Czy jest Pani gotowa na budowanie związku z nową osobą, a co najważniejsze, czy jest to TA osoba, z którą chciałaby Pani coś wartościowego zbudować? Bez odpowiedzenia sobie na te pytania twierdząco, ciężko będzie Pani ruszyć dalej i stworzyć bliski związek.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel