Problem z emocjami i częste natłoki myśli a brak wsparcia ze strony chłopaka

Witam, nie umiem sobie poradzic z emocjami, mam czeste natloki mysli. Moje dziecinstwo bylo piekne. Zaczelo.sie.to.wszystko.gdy poszlam na studia i pznalam chlopaka. Nie potrafi mnie wspierac i ma humory ktorymi sie przejmuje. Najgorsze jezt to ze nie.potrafie sie uwolnic od niego, czesro cierpie niz jestem szczesliwa, najgorsze jest to ze wystarczy ze jest troche mily i czuly a ja juz mu wybaczam a on czesto mi dokucza psychicznie i wysmiewa, nie wim co zrobic bo z.drugiej.str. mi zalezy na.nim

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
pisze Pani o trudnej relacji z partnerem, w jakiej Pani jest. Związek powinien polegać między innymi na dużym obopólnym wsparciu, zaufaniu i wspólnym rozwoju. Wyśmiewanie, dokuczanie psychiczne jest jest podstawą udanej relacji. Pisze Pani, że bardzo źle to na Panią wpływa. Proszę się zastanowić ile w tej relacji Pani dostaje, a jakie koszty płaci za to, że ciągle w niej jest. Być może wizyta u terapeuty może być pomocna, wspólne przyjrzycie się Pani emocjom, potencjalnym rozwiązaniom tej sytuacji.
pozdrawiam