Problem z komunikacją z rodzicami

Witam.Mam 28 lat i mieszkam z rodzicami ponieważ nie mam stałej pracy. Od zawsze mówimy sobie gdzie idziemy i kiedy zamierzamy wrócić. Jak zostaję dłużej to wysyłam sms mamie ale dot. to tylko pobytu w barze czy jeśli nie wrócę do 6 rano z klubu a nie każdego wyjścia.Nie przeszkadza mi to Jest dla mnie normalne. Dzięki temu mama śpi spokojnie.Usłyszałam (zwłaszcza od chłopaków z którymi się spotykałam) że to dziecinne i rodzice traktują niedojrzale. Czy relacje w domu są zdrowe? Pozdrawiam Asia

Witam,

czy są zdrowe, tego bez konsultacji zdiagnozować się nie da, ale przynajmniej po opisie nie widzę w nich nic niezdrowego. A to, ze koledzy się z tego naśmiewają, to już raczej ich problem i nie przejmowałbym się tym. Bliskie relacje z rodzicami u osoby dorosłej nie są od razu relacjami zaburzonymi. Ważniejsze jest w tym wszystkim, co Pani o tym myśli. Jeśli ma Pani wątpliwości czy Państwa relacje są zdrowe, może Pani zawsze odbyć kilka konsultacji z psychologiem i o tym porozmawiać.

Pozdrawiam.
Adam Zajączkowski
http://zajaczkowski-psychoterapia.pl

Witam, nie wydaje mi się aby objawy wzajemnego szacunku i troski o siebie nawzajem szczególnie u ludzi, którzy są rodziną i mieszkają razem były czymkolwiek złym.
Na podstawie Pani opisu nie można niczego zarzucić Pani relacjom rodzinnym. Oczywiście osoba która ma 28 lat najczęściej pragnie już usamodzielnienia, wyprowadzenia się z domu rodzinnego,założenia własnej rodziny itp wiec jeżeli Pani te uczucia są obce to może sugerować pewną Pani niedojrzałość ale na ten temat nic Pani nie pisze, więc to tylko taka uwaga, na marginesie sprawy. Pozdrawiam