Problem z niską samooceną w nowym związku

Witam Od prawie miesiaca spotykam sie z kims jest super hcce wspolnie wszystko razem ze mna robic widac ,ze mu nie zalezy tylko na jednym chyba ,ze sie myle nie wiem ,ale mam jeden problem on jet taka ciekawa interesujaca osoba a ja mam kompleks bo mi sie wydaje ,ze jestem nudna ,poniewaz , nie mowie dobrze w jezyku obcym i czuje sie nie zrecznie i zakompleksiona caly czas mysle moze nie jestem taka fajna co on sobie mysli itd.., obawiam sie ,ze nie jestem taka super i w koncu mu sie znudze

Witam,

z Pani opisu wynika, że dla swojego partnera jest Pani ważną i ciekawą osobą. Być może nie zależy mu na tym by była Pani ideałem, a drobne niedociągnięcia mogą być ciekawe i zachęcające do kontaktu. Jeśli jednak czuje Pani swoją niższą samoocenę może warto udać się na kilka sesji psychoterapeutycznych i po prostu sobie z tym poradzić.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Dzień dobry!

Każdy człowiek ma świadomość niektórych swoich wad, braków czy niedostatecznych umiejętności.
Oznaką zdrowia jest jednak świadomość tego, że nikt nie jest idealny, a także rozróżnianie rzeczy ważnych od nieważnych - i tego, co zmieniać w sobie możemy i chcemy, a czego nie.
Jest możliwe, że Państwa relacja przetrwa, ponieważ wzajemnie spodobacie się sobie i zaakceptujecie się w pełni. Jest też możliwe, że związek nie przetrwa... bo tak już jest. Nie będzie to jednak wynikało z Pani błędów czy niedoskonałości.

Pozdrawiam!