Problem z wyborem drogi życiowej

Dzień dobry... W swoim życiu zatrzymałam się w połowie drogi i sama nie wiem, jaki kierunek powinnam obrać i co będzie dla mnie najlepsze... Mam problemy z utożsamieniem tego co potrafię, co lubię i kim chce być w przyszłości. To za co się zabieram, szybko traci swój zapał i energię... W tym roku chciałam zacząć studia, jednak szybko przekonałam się, że wybrany kierunek nie jest dla mnie... Więc co w takim przypadku mogą Państwo poradzić?

Dzień dobry!

Wątpliwości, brak pewności i planów co do swojej przyszłości, duże emocjonalne dylematy wobec życiowych decyzji są niejako naturalne dla każdego młodego człowieka - są elementem rozwoju i dojrzewania. Podobnie zmiany decyzja, zmiany pomysłów na siebie, niekiedy nawet porzucanie rozpoczętych działań.
Może być jednak znakiem poważniejszych trudności (np. skłonności do nastroju depresyjnego, depresji młodzieńczej itp.), jeśli jednocześnie pojawia się apatia, brak wiary w siebie, poczucie beznadziejności i niechęć do podejmowania kolejnych prób odnalezienia swojej drogi.
Warto w tym czasie (jeśli istnieje taka możliwość) czerpać ze wsparcia najbliższych (rodziny, znajomych), a także z własnych dotychczasowych dobrych doświadczeń i zasobów - w czym jestem dobra, co już mi się w życiu udało, jakie są moje zalety.
W przypadku przedłużania się obniżenia nastroju, polecam konsultację psychologiczną.

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza